Z życia szkoły

Dzień Młodego Historyka

Kolejny rok kiedy w naszej szkole pojawiły się postacie z przeszłości , związane z polityką, muzyką, aktorstwem czy sportem.

Kolejny sukces dydaktyczny

Z radością informujemy że Olgierd Skromak zajął II miejsce i uzyskał tytuł Laureata w Lidze Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego ???? Gratulujemy Olgierd !!!!

Mistrzostwa Gdańska w Piłce Nożnej

Miło nam poinformować, że reprezentacja szkoły w piłce nożnej zwyciężyła w półfinale mistrzostw Gdańska pokonując wszystkie drużyny i zakwalifikowała się do finału który odbędzie się 11 maja

II STO - SP 77 5-1
II STO - SP 80 6-1
II STO - SP1 4-1

Wystąpiliśmy w składzie:
Bartek Borkowski
Marcin Adamik
Maks Galiński
Tymon Narczewski
Kuba Rydzkowski
Wojtek Czermański
Marcin Skiba
Kuba Dasiewicz
Maks Chilczuk
Olek Kochański

Trener: Oliwier Sidor

Kolejne sukcesy naszych uczniów

Gratulujemy trojgu naszych uczniów:

Basia Szafraniec i Martyna Kawiecka - finalistki konkurus kuratoryjnego z języka polskiego 

Olgierd Skromak - laureat konkursu kuratoryjnego z matematyki, finalista konkursów kuratoryjnych z fizyki, chemii oraz geografii 

Nasze sukcesy pływackie

Gratulujemy wszsytkim pływakom, którzy reprezentowali nasza szkołę na zawodach pływackich w Ciechanowie. Swoją cieżką pracą nasi zawodnicy wywalczyli 9 medali:

Szymon Oczki m-ce 3 i Eliza Beszterda m-ce 2 oboje w stylu grzbietowym 50m,

Małgosia Wiśniewskia 2 m-ce styl dowolny 25m, 1 m-ce styl klasyczny 25m,

Szymon Samek 3 m-ce styl motylkowy 50m,

Karol Gołofit m-ce 3 i Oskar Woźny m-ce 2 w stylu zmiennym na 100m,

Kaja Borkowska, Malgosia Wiśniewska, Maja Kostarczyk oraz Hania Kowalik 3 m-ce w sztafecie w stylu zmiennym 4x25m,

Karol Gołofit, Michał Oczki, Olek Kochański i Michał Poleniewicz 3 m-ce w sztafecie w stylu dowolnym 4x50m

Najlepszą zawodniczką w swojej kategorii wiekowej została Małgosia Wiśniewska, Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom Annie Miler, Paulinie Bielewicz oraz Oliwierowi Sidor, dziękujemy Wam za mnóstwo emocji i świetny wyjazd.

Sukcesy w konkursie Matematyka w Fizyce

W dniu 19 marca 2018 roku, w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematyka w Fizyce. Nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca:
I miejsce Olgierd Skromak (III GIM)
III miejsce Marcel Majocha i Łukasz Graff (oboje z II GIM)
Serdecznie gratulujemy!
Michał Czerwionka

Brawo dla koszykarzy

Zespół koszykarzy naszego gimnazjum wicemistrzem Gdańska!

Zespół zagrał w składzie:

Czerniewicz Błażej 3a
Łopaciński Filip 3a
Kaczyński Mateusz 3a
Mikulski Mikołaj 3a
Samek Szymon 3a
Politowski Maciej 3a
Łososowskij Maks 3b
Wilkowski Maciej 3b
Kusiński Bartek 2a

Gratuluję i dziękuję za sportową postawę . Andrzej Born

Kolejny sukces naszego ucznia

Wiadomość z ostatniej chwili.

Sukces ucznia klasy 7b Jana Surkonta - 90% w konkursie kuratoryjnym z matematyki i tytuł laureata :) GRATULUJEMY

Szlachetna Paczka

SZLACHETNA PACZKA

      Grudzień i Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który chętnie spędzamy w rodzinnym gronie i obdarowujemy się prezentami. Jest to czas radości, bliskości i pokoju, ale także czas dzielenia się.
         W tym roku uczniowie, rodzice i nauczyciele II STO podzielili się z potrzebującymi, ofiarowując im wiele potrzebnych rzeczy, ale przede wszystkim podzielili się tym, co najcenniejsze – czasem i dobrym sercem.
       Akcja SZLACHETNA PACZKA trwała w naszej szkole od 27.11 do 07.12 i dzięki pomocy i zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli II STO zakończyła się sukcesem.
        W tym roku pomagaliśmy rodzinie pani Małgorzaty, która samotnie wychowuje dwuletnią córkę Zosię. Pani Małgorzata mieszka wraz z siostrą Emilią oraz jej dziećmi – ośmioletnim Sylwestrem, czteroletnim Nikodemem i trzyletnią Julią. Wraz z siostrami mieszka ich tato - pan Jan.
        Przez niecałe dwa tygodnie udało nam się zgromadzić wszystkie rzeczy, które zwłaszcza w czasie zimy są potrzebne wybranej przez nas rodzinie. Zebraliśmy również 1100zł, które przeznaczyliśmy na opłacenie rachunków rodziny. W czwartkowe popołudnie, w rytm świątecznej muzyki, uczniowie klasy 7a pięknie udekorowali łącznie 36 dużych paczek z prezentami, które w miniony weekend zostały przekazane rodzinie. Wszystkie upominki i datki pieniężne, ale przede wszystkim czas, który poświęcili Państwo na kupno, pakowanie lub dostarczenie paczek w wybrane miejsce to najpiękniejsze prezenty, które można ofiarować potrzebującym w czasie Świąt.

     Chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować za chęć pomocy, dobre serce i zaangażowanie w akcję SZLACHETNA PACZKA!

Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
życzą Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI z II STO!

IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

       W sobotę, 2 grudnia, 50 uczniów wzięło udział się w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego. Była to już 24 edycja tej wspólnej zabawy z celuloidową piłeczką. Po raz pierwszy turniej został rozegrany w roku 1994.
        Tradycji stało się zadość. Była wspaniała zabawa, emocje towarzyszyły każdemu pojedynkowi, duma z odniesionego zwycięstwa i możliwość udziału w turnieju pokonywały smutek pojawiający się po niespodziewanie przegranym meczu.

Najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się :

Klasa 1-2 : Błoszko Maria, Szymański Filip
Klasa 3-4 : Izydorek Zuzia, Graszk Bartek
Klasa 5-6 : Dunajewska Natalia, Żukowski Robert

         Nad przebiegiem turnieju czuwali: p. Hanna Born, p. Paulina Bielewicz, p. Andrzej Born oraz sędziowie , uczniowie gimnazjum : Magda Wojtacka 3b, Jakub Szulc 3b, Olgierd Skromak 3b, Gabriel Francke 3b, Aleksander Lasota 2b, Kamila Rutkowska 2b, Maks Dunajewski 2a, Jakub Czermański 2a

Zapraszamy za rok !

Dzień Młodego Historyka 2017

Dzień Młodego Historyka- jedyny dzień w roku, kiedy na korytarzach naszej szkoły możemy spotkać niesamowite osoby z bardziej lub mniej odległej przeszłości.
Możemy porozmawiać z Marią Skłodowską-Curie o odkrytych przez nią pierwiastkach, z Coco Chanel o najnowszych trendach w modzie czy z królem Arturem o rycerzach okrągłego stołu. Tego dnia ożył Wald Disney i opowiedział nam o Myszce Miki i Kaczorze Donaldzie. Mieliśmy okazję poznać Fride Kahlo, legionistów rzymskich czy władców z dynastii Piastów. Tłumnie przybyli Jagiellonowie, był też Robin Hood ze swoją Marion. Ciekawe, kto odwiedzi naszą szkołę za rok?

FILMY: O NAS

  •  
  •  

GALERIE

FILMY: WYDARZENIA

  •  
  •