Z życia szkoły

KTIL

Od grudnia ruszyły zajęcia Koła Twórczego i Logicznego Myślenia dla klas drugich. Ponownie uruchomiliśmy matę do kodowania. Sudoku rozwiązywane zespołowo na macie dostarcza duże radości!

Magia Świąt - przeżyjmy to jeszcze raz

Co prawda trwają już ferie, jednak postanowiliśmy podzielić się z wszystkimi tym jak wiele się działo w naszej szkolew grudniu.
Już 05.12 odwiedził nauczanie początkowe Św. Mikołaj. W każdej klasie był pozostawiony prezent pod choinką. A w nim list od Mikołaja, że zaprasza wszystkie dzieci do kina na Krainę Lodu II oraz że funduje im popcorn i soczek. Ależ była radość. Dodatkowo dzień wcześniej klasa 1b pojechała na wycieczkę całodniową do Przystanku św. Mikołaja w Drzewinie. Tam mogli poznać kulturę i tradycję Samów, spotkać się z elfami, zobaczyć ozdoby Bożonarodzeniowe, zimowe miasteczko, szopkę. Uczestniczyli w warsztatach świątecznych, przechodzili przez komin, by przekonać się jak Mikołaj ma ciężko i oczywiście odwiedzili samego Św. Mikołaja. Na Małych Odkrywcach robili sztuczny śnieg.

Klasy 3 udały się z wizytą do Schronisku dla zwierząt Sopotkowo. Przywieźli karmę dla zwierząt za CAŁE 3 tysiące złotych!!! Pieniądze zebrane zostały na organizowanym przez uczniów kiermaszu. Rodzice i uczniowie byli bardzo szczodrzy!

Klasy starsze w międzyczasie w ramach działalności Parlamentu Uczniowskiego świętowały Mikołajkowe Szalestwo. Klasy 4-6 losowałym, której klasie w tym roku przygotowują prezent. Następnie samodzielnie wykonali go w szkole. Przed przekazaniem prezentów każda z klas musiała jednak przygotować układ taneczny do wybranej piosenki świątecznej.

W grudniu tym roku zorganizowaliśmy jasełka, na które zaprosiliśmy również babcie i dziadków. Oprócz występów dzieci przygotowały przepiękne prezenty dla swoich bliskich.

Zorganizowano również Kiermasz Świąteczny Pracowni Plastycznej i Fotograficznej. Byliśmy pod wielkim wrażeniem energii, entuzjazmu, pomysłowości, pracowitości i przedsiębiorczości uczniów! Dzieci nadzorowały wszystko samodzielnie, z wielką uczciwością i odpowiedzialnością. Dziękujemy rodzicom, którzy wsparli nas pysznymi ciastami, ciasteczkami i zakupami. Uzbieraliśmy ponad 1500 zł, z czego dla młodych fotografów zakupimy lampę błyskową, a do pracowni materiały do nowych technik plastycznych. Na początek – modelina.

W czwartek 19.12 odbyło się angielskie kolędowanie. Klasy młodsze przygotowały piosenki i kolędy angielskie i wystąpiły w pięknym koncercie zakończonym wesołym wężem tańczonym przez wszystkich uczestników do rytmu piosenki I want to wish you a Merry Christmas and a Happy New Year. Bawiliśmy się świetnie! 

20.12 w ostatnim dniu szkoły przed świętami odbyły się klasowe wigilie. Przełamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy piękne życzenia i spędziliśmy radosny czas przy wspólnym stole zastawionym smakołykami. Piękny, wzruszający i integrujący nas czas. Klasy 6-8 udały się następnie na lodowisko, zaś klasom 4-5 zorganizowaliśmy Świąteczne Kino wspólnie oglądając film o Świętym Mikołaju.

Pierwszy semestr w pracowni technicznej

Zbliża się koniec pierwszego semestru wobec tego czas podzielić się dokonaniami naszych uczniów na zajęciach technicznych.
W ramach zajęć dodatkowych z Makietowania oraz Majsterkowania uczniowie nauczyli się bezpiecznie korzystać z narzędzi takich jak piły czy też noże tapicerskie. Na majsterkowaniu powstały już pierwsze domki dla ptaków zaś uczestnicy makietowania stworzyli modele ruin, domków oraz studzienek.

Mikołajkowe Sztafety Pływackie

06 grudnia podczas zajęć pływania na basenie Orunia Dolna bawiliśmy się w Mikołajkowych Sztafetach Pływackich
Mikołaj do zabawy zaprosił wszystkich chętnych uczniów klas 1,2,3,4 i 5.
Wielkie zaangażowanie uczniów , integracja i współpraca w klasach przerosły nasze oczekiwania.
Wyścigom Sztafet towarzyszyła zacięta sportowa rywalizacja, śmiech i zadowolenie dzieci oraz gorący doping rodziców.
Uwieńczeniem aktywnego ,sportowego, popołudnia były czekoladowe Mikołaje

Szlachetna Paczka 2019

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

W imieniu wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz obdarowywanej przez naszą społeczność rodziny, kieruję do Państwa serdeczne podziękowania za chęć pomocy, otwartość na drugiego człowieka oraz współpracę przy przygotowywaniu paczki.

Dziękuję wszystkim, którzy przekazali rodzinie potrzebne jej przedmioty oraz tym, którzy wsparli akcję finansowo. Szczególne podziękowania składam również Uczniom i Nauczycielom, którzy zadbali o to, aby wszystkie paczki trafiły do rodziny w formie pięknych prezentów. Nasza akcja nie mogłaby się udać bez pomocy jednego z naszych rodziców, który przekazał paczki do punktu Szlachetnej Paczki - wszystkim ogromne DZIĘKUJĘ!

Poza darami materialnymi, uzbieraliśmy łącznie 3138zł, które przeznaczyliśmy na zakup nowej lodówki i kuchenki dla rodziny.

Z relacji Wolontariuszki Szlachetnej Paczki wiemy, że rodzina była zaskoczona ilością podarunków oraz wzruszona, że udało się zrealizować wszystkie potrzeby z listy.

Po raz kolejny sprawiliśmy, że czyjeś święta Bożego Narodzenia będą piękniejsze!

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Magdalena Kostuch
Angelika Łania

XXVI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

W roku 30-lecia naszej szkoły odbył się kolejny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

W sobotę, 7 grudnia odbyła się 26 edycja tego turnieju.
Zjawiło się wielu następców Andrzeja Grubby i Leszka Kucharskiego. Dziewczęta i chłopcy przez 3 godziny bawili się przy tenisowych stołach. Mimo że najważniejszy był udział i wspólna zabawa w turnieju to jednak nie zabrakło łez rozczarowania po niespodziewanej porażce, okrzyków radości po sukcesie . W turnieju wystartowało 60 zawodników, uczniów z klas 1-6

Podczas turnieju rozpoczęto realizację projektu „Ławeczki 30-lecia”.Po przeprowadzonej licytacji i datkach złożonych przez sympatyków i uczestników Mikołajowych Turniejów zebraliśmy 673 złote na ławkę dla Mikołaja, patrona naszego turnieju.

Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim ofiarodawcom za wspaniały gest!!

Turniej przebiegł bardzo sprawnie dzięki pomocy uczniów klas starszych, którzy pełnili funkcję sędziów. Dziękujemy:
Mirze, Natalii, Marcinowi, Julce , Julce, Cecylii, Marcie, Martynie – absolwentce naszej szkoły.

Oto zwycięzcy w rozegranych kategoriach:

Klasa 1- 2

Dziewczęta

1. Kłudka Asia
2. Cegielska Zosia
3. Buczyńska Julia
3. Zaremba Zosia

Chłopcy

1. Siwek Michał
2. Chmielewski Igor
3. Treyderowski Filip
3. Betlej Mikołaj

Klasa 3-4

Dziewczęta

1. Kowalik Hania
2. Szarmach Daria
3.Targońska Weronika
3.Sochacka Julia

Chłopcy

1. Leszczewicz Szymon
2. Prusak Kacper
3. Żmijewski Marcel
3. Kołodziejczyk Filip

Klasa 5-6

Dziewczęta

1. Izydorek Zuzia
2. Tyrakowska Julia
3. Zdanowska Wiktoria
3. Szymańska Maja

Chłopcy

1. Strzałkowski Jan
2. Graszk Bartek
3. Szczepański Szymon
3. Frączek Szymon