Z życia szkoły

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Demokracja i samorządność to wartości o których uczymy w naszej szkole już od najmłodszych lat. W klasach 4-8 odbyły się we Wrześniu się wybory do Parlamentu Uczniowskiego. Na stanowisko przewodniczącego klas 4-6 startowało 9 osób, w klasach 7-8 3 osoby. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą oraz prezentacją kandydatów połączoną z pytaniami od uczniów. W drugiej turze wyborów wyłoniono zwyciężczynie. Gratulujemy Mirze oraz Kalinie. Oby ich praca przyniosła uczniom wiele dobrego.


Spotkanie z podróżnikiem

„Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem” napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz.

W piątek 27.09.2019 r. gościliśmy w naszej szkole Piotra Strzeżysza, podróżnika , pisarza, blogera, zapalonego rowerzystę. Na spotkaniu usłyszeliśmy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że w ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż, a szczególnie podróż rowerem, w niewymuszony sposób bardzo w tym „odkrywaniu” pomaga.
Obejrzeliśmy zdjęcia i posłuchaliśmy opowieści o kilku wyjazdach Piotra, m.in. z Ameryki Południowej, Alaski, Tybetu i Azji Południowo-Wschodniej.

Na spotkaniu zainteresowani mogli zakupić książki pt. „Powidoki” i „Sen Powrotu”, oczywiście, z autografem autora.

Zielona Szkoła w Łapinie

Już dzień po rozpoczęciu roku szkolnego klasy 4-5 udały się tradycyjnie na Zieloną Szkołę do Łapina. W trakcie tegorocznego wyjazdu odbyły się gry i zabawy sportowe, klasowe rozgrywki w dwa ognie z udziałem nauczycieli, przeprawa przez park linowy oraz nocne gry: na terenie ośrodka i w ciemnym lesie :).
Jak co roku odwiedzili nas nauczycieli, którzy przeprowadzili ciekawe zajęcia. Przygotowywali z uczniami okładki do książek, zorganizowali warsztaty psychologiczno-pedagogiczne. Była też gra językowa: Jak porozumieć się z francuzem, czeszką, hiszpanem i niemcem?
Spędziliśmy czas na łonie przyrody, kąpaliśmy się w jeziorze, były ognisko i dyskoteka, a klasy 4 mogły uroczyście dołączyć do grona starszych uczniów naszej szkoły.
Dziękujemy Wam za te wspaniałe chwile.

Kolejny już Dzień Młodego Historyka

Kolejny rok świętujemy Dzień Młodego Historyka.

Od rana korytarze szkolne przemierzali Zeus, Abraham Lincoln, Charlie Chaplin, księżna kijowska Olga oraz Tadeusz Kościuszko z kosynierami . Byli też James Watson i Francis Crick; Steve Jobs i Maria Skłodowska-Curie. Byliśmy świadkami burzliwych obrad w Sejmie Wielkim zakończonych uroczystym podpisaniem Konstytucji 3 Maja. Zobaczyliśmy również jak Albrecht Hohenzollern uroczyście składa hołd Zygmuntowi Staremu. Poznaliśmy strajkujących w grudniu'70 stoczniowców gdańskich. Laur pierwszeństwa został przyznany braciom Lumiere i Posejdonowi.

Byliśmy pod dużym wrażeniem pomysłowości wszystkich uczestników tego święta.

Pola Nadziei 2019

W minioną niedzielę 7 kwietnia 2019r. uczniowie z naszej szkoły bardzo licznie włączyli się do zbiórki pieniędzy na rzecz hospicjów pomorskich Pola Nadziei na Pomorzu, której znakiem rozpoznawczym są żonkile, wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki. Oprócz zbiórki pod kościołem, wzięli udział w żonkilowej paradzie w Starym Mieście.
Kolejny raz tym pięknym gestem pokazali, że młodzież jest wspaniała i można na nią liczyć w potrzebie.
Pamiętajmy „Hospicjum to też Życie”.
Relacja w mediach

Repetytorium w Chmielnie

Za nami jedne z ostatnich przygotować do egzaminu gimnazjalnego oraz sprawdzianu ósmoklasisty. W tym roku zdecydowaliśmy się na nietypową formę powtórki w postaci wyjazdowego repetytorium. Klasy 8 a następnie 3 gimnazjum odbyły 3 dniowe wyjazdy, na których w sąsiedztwie czarujących jezior odbyły się lekcje powtórzeniowe z wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych. Wracamy zmęczeni lecz świadomi dobrze spożytkowanego czasu.