Z życia szkoły

Marzec u najmłodszych

Przez połowę marca uczyliśmy się w szkole, a pod koniec pozostaliśmy w domach i uczymy się zdalnie. Udało nam się uczcić Dzień Dziewczynek, Dzień świętego Patryka, wykonać rozmaite prace plastyczne i eksperymenty witające wiosnę. Wspaniałym przeżyciem było spotkanie z wolontariuszkami ze starszych klas, które przygotowały wielkanocne warsztaty on-line. Była to frajda spotkać starsze koleżanki, których nie widzieliśmy już od dawna.
Teraz tak, jak wiosny, wypatrujemy powrotu do szkoły...

Nasze żonkile

Z ogromną radością przekazujemy wiadomość, że żonkile sadzone w październiku przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu pięknie wyrosły i zakwitły.
Zapewne wypatrują powrotu uczniów w szkolne mury :)

Plac broni

Nie od dziś wiadomo, że uczymy się poprzez doświadczenie, a działając lepiej zapamiętujemy. Uczniowie klas 5 po omówieniu na języku polskim „Chłopców z Placu Broni” mieli własnoręcznie wykonać na technice makietę ukochanego miejsca zabaw bohaterów. Pandemia nie pokrzyżowała planów. Tworzenie Placu Broni w oparciu o lekturowy opis zostało przeniesione w świat wirtualny - powstały uczniowskie projekty w programie SketchUp, ale też rysunki i budowle z lego.
Najlepszego wykonania gratulujemy: Antkowi, Tymkowi, Agacie, Ewie, Julkowi, Lusi, Marianowi, Michałowi, Nice, Sebastianowi

My T-shirt sagt

Kilkoro uczniów klas 4-8 wzięło udział w wojewódzkim konkursie plastyczno-językowym My T-shirt sagt i stworzyło piękne, kolorowe i niepowtarzalne koszulki. Każda z nich jest inna, ale wszystkie je łączy pozytywne przesłanie - w języku angielskim lub niemieckim:) Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

SketchUP na technice

W trakcie E-Nauczania w pandemii postanowiliśmy na zajęciach z techniki zainteresować uczniów klas 5 i 6 grafiką komputerową. W ramach zajęć z rysunku technicznego uczniowie wykonali projekty w programie SketchUP. Oto efekty ich pracy :)

Teatr cieni

Horrrrorrr! Świetlicowe zabawy z teatrem cieni w klasie 1a. W lutym dzieci próbowały swoich sił, tworząc postacie, scenariusze oraz krótkie miniscenki.

Dzień Języka Ojczystego

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego odbył się w naszej szkole KONKURS KALIGRAFICZNY.
Dzieci z klas 0-3 miały różne zadania w zależności od poziomu: pięknie pisały szlaczki, odtwarzały pismo pisane i przetwarzały teksty drukowane na teksty pisane.
Komisja wybierająca najlepsze prace miała twardy orzech do zgryzienia.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!