Z życia szkoły

Mikołajkowe Sztafety Pływackie

06 grudnia podczas zajęć pływania na basenie Orunia Dolna bawiliśmy się w Mikołajkowych Sztafetach Pływackich
Mikołaj do zabawy zaprosił wszystkich chętnych uczniów klas 1,2,3,4 i 5.
Wielkie zaangażowanie uczniów , integracja i współpraca w klasach przerosły nasze oczekiwania.
Wyścigom Sztafet towarzyszyła zacięta sportowa rywalizacja, śmiech i zadowolenie dzieci oraz gorący doping rodziców.
Uwieńczeniem aktywnego ,sportowego, popołudnia były czekoladowe Mikołaje

Szlachetna Paczka 2019

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

W imieniu wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz obdarowywanej przez naszą społeczność rodziny, kieruję do Państwa serdeczne podziękowania za chęć pomocy, otwartość na drugiego człowieka oraz współpracę przy przygotowywaniu paczki.

Dziękuję wszystkim, którzy przekazali rodzinie potrzebne jej przedmioty oraz tym, którzy wsparli akcję finansowo. Szczególne podziękowania składam również Uczniom i Nauczycielom, którzy zadbali o to, aby wszystkie paczki trafiły do rodziny w formie pięknych prezentów. Nasza akcja nie mogłaby się udać bez pomocy jednego z naszych rodziców, który przekazał paczki do punktu Szlachetnej Paczki - wszystkim ogromne DZIĘKUJĘ!

Poza darami materialnymi, uzbieraliśmy łącznie 3138zł, które przeznaczyliśmy na zakup nowej lodówki i kuchenki dla rodziny.

Z relacji Wolontariuszki Szlachetnej Paczki wiemy, że rodzina była zaskoczona ilością podarunków oraz wzruszona, że udało się zrealizować wszystkie potrzeby z listy.

Po raz kolejny sprawiliśmy, że czyjeś święta Bożego Narodzenia będą piękniejsze!

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Magdalena Kostuch
Angelika Łania

XXVI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

W roku 30-lecia naszej szkoły odbył się kolejny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

W sobotę, 7 grudnia odbyła się 26 edycja tego turnieju.
Zjawiło się wielu następców Andrzeja Grubby i Leszka Kucharskiego. Dziewczęta i chłopcy przez 3 godziny bawili się przy tenisowych stołach. Mimo że najważniejszy był udział i wspólna zabawa w turnieju to jednak nie zabrakło łez rozczarowania po niespodziewanej porażce, okrzyków radości po sukcesie . W turnieju wystartowało 60 zawodników, uczniów z klas 1-6

Podczas turnieju rozpoczęto realizację projektu „Ławeczki 30-lecia”.Po przeprowadzonej licytacji i datkach złożonych przez sympatyków i uczestników Mikołajowych Turniejów zebraliśmy 673 złote na ławkę dla Mikołaja, patrona naszego turnieju.

Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim ofiarodawcom za wspaniały gest!!

Turniej przebiegł bardzo sprawnie dzięki pomocy uczniów klas starszych, którzy pełnili funkcję sędziów. Dziękujemy:
Mirze, Natalii, Marcinowi, Julce , Julce, Cecylii, Marcie, Martynie – absolwentce naszej szkoły.

Oto zwycięzcy w rozegranych kategoriach:

Klasa 1- 2

Dziewczęta

1. Kłudka Asia
2. Cegielska Zosia
3. Buczyńska Julia
3. Zaremba Zosia

Chłopcy

1. Siwek Michał
2. Chmielewski Igor
3. Treyderowski Filip
3. Betlej Mikołaj

Klasa 3-4

Dziewczęta

1. Kowalik Hania
2. Szarmach Daria
3.Targońska Weronika
3.Sochacka Julia

Chłopcy

1. Leszczewicz Szymon
2. Prusak Kacper
3. Żmijewski Marcel
3. Kołodziejczyk Filip

Klasa 5-6

Dziewczęta

1. Izydorek Zuzia
2. Tyrakowska Julia
3. Zdanowska Wiktoria
3. Szymańska Maja

Chłopcy

1. Strzałkowski Jan
2. Graszk Bartek
3. Szczepański Szymon
3. Frączek Szymon

Drugi w tym semestrze dzień projektowy klas 4-6.

Już drugi raz społeczność klas 4-6 wzięła udział w Dniu projektowym. Tym razem klasy 5 kontynuowały oklejanie naszych historycznych schodów, klasy 4 tworzyły komiks o tym jak szkołę nawiedza tajemnicza istota siejąca bałagan, rzucająca śmieci, gdzie popadnie. Nikt jej nie widział, nikt nie zna jej imienia. Autorzy komiksów podczas warsztatów dla klas 4 starali się wyjaśnić historię tego tajemniczego stwora zwanego przez jednych Śmieciuchem, przez innych znów Szaloną Mroksy. Ich prace można obejrzeć w pracowni plastycznej. Klasy 6 kontynuowały tworzenie wielkoformatowej gry planszowej w systemie Legacy. Na wyłonionych przez uczniów klas 5 4 archipelagach: Królestwa Kurczaków, Królestwa Nieudanych Zadań, Bambików oraz Januszy zamieszkały tajemnicze ludy. Klasy 6 w grupach stworzyły fragmenty instrukcji i zaprojektowały zasady gry każda dla swojej grupy. Powstały również pierwsze fragemty planszy.

Listopad u najmłodszych

Minął kolejny miesiąc, ciekawe co takiego wydarzyło się w tym czasie u najmłodszych uczniów naszej szkoły?

Na początek Świętowanie Niepodległości: uzniowie poznali postać i twórczość Fryderyka Chopina. Na technice zrobili kije deszczowe i zagrali wraz z pianistą „Preludium deszczowe”,

15 listopada dzieci z klasy 2a zostały kustoszami muzealnymi i przygotowały dla swoich kolegów 7 muzeów: Muzeum Londynu, Muzeum Ptaków, Muzeum Utworów i Kompozytorów, Muzeum Kotów i Lemurów, Muzeum Różności i Muzeum Gier, Filmów i Książek. Odprowadzały siebie nawzajem i opowiadały o wystawach. Bawiły się świetnie i wiele nauczyły.

20.11 klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Parku Oliwskiego i Muzeum Etnograficznego. Uczniowie obserwowali jak wygląda park późną jesienią, a w muzeum poznali dawne zwyczaje związane z wróżbami andrzejkowymi. Wróżyli sobie z butów, słomy, włóczki, kubeczków. Inne klasy również obchodziły Andrzejki. Dzieci przekuwały serca, rzucały kostką, odsłaniały piktogramy, losowały kubeczki z przepowiednią, układały buty oraz rzucały motkiem wełny za siebie. Dzieci zapoznały się z tradycją wierzeń ludowych, poznały znaczenie horoskopów i numerologii.

W klasach drugich odbył się również pokaz mody "wiosna, lato, jesień, zima 2019". Odbyły się zabawy oraz dyskusje na temat odpowiedniego ubioru dostosowanego do pór roku na najwyższym poziomie elegancji oraz elokwencji. Ustaliliśmy, że należy ubierać się estetycznie, odpowiednio do warunków pogodowych, wygodnie i funkcjonalnie.

Już kolejny raz odbyło się spotkanie z cyklu „Ciekawy świat, czyli eksperymenty z przyrody”. Tym razem tematem było światło - skupione i rozproszone. Uczniowie poznali różne soczewki, konstruowali mikroskop i obserwowali bakterie zawarte w kropli wody z placu zabaw w dużym powiększeniu. Po tym spotkaniu na pewno będziemy często myć ręce!

25.11 wszyscy obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Do klas zawitali puchaci przyjaciele, dzieci przedstawiały swoje misie, opowiadały o nich, bawiły się i przytulały przez cały dzień. Każda klasa przygotowała jednego dużego misia i złożyły się one na piękną wystawę pt. „Proszę Państwa, oto MIŚ!”

Klasy 0a i 0b braly udział warsztatach z sensoplastyki, na których robiły i bawiły się cieczą nienewtonowską. Działania sensoplastyczne mają na celu stymulację wszystkich zmysłów - węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku i wpływają na rozwój umiejętności komunikacyjnych, kreatywności oraz twórczego myślenia dzieci.