Z życia szkoły

Żonkile 2022

Sadzenie cebulek żonkili to już nasza coroczna tradycja. 7 października wolontariusze z klas siódmych i ósmych zasadzili cebulki, które otrzymaliśmy od gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.

Do Szkolnego Koła Wolontariatu należy w tym roku szkolnym 62. uczniów. Po sadzeniu żonkilowych cebulek każdy otrzymał Legitymację Wolontariusza STO 2.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom oraz Pani Asi Górnej i Pani Marcie Węsierskiej za przeprowadzenie tej inauguracyjnej akcji, której efekty będziemy mogli podziwiać wiosną :)

Witamy z powrotem

Dziś po raz pierwszy po przeszło 200 dniach nieobecności klasy 4, 5 i 8 wróciły do szkoły!
Radość ogromna!!!
Klasy młodsze przygotowały miłą niespodziankę - plakaty powitalne.
Cieszymy się bardzo, że jesteście z nami!
Teraz czekamy już tylko na klasy 6 i 7, a za dwa tygodnie będziemy w komplecie.

Cooking

Nauka gotowania i tworzenia przepisów w języku angielskim w praktyce - klasy 6 :)

Dzień Młodego Historyka 2021

Święto Konstytucji 3 Maja od wielu lat kojarzy się w naszej szkole z Dniem
Młodego Historyka. Każdego roku przebieramy się za postacie od prehistorii po czasy współczesne. Wcielając się w te osoby opowiadamy o „swoim” życiu, osiągnięciach, czasach w których żyliśmy. Dzięki temu przeszłość odżywa i przez moment czujemy, jakbyśmy ją współtworzyli. W tym roku, mimo że znowu online, w naszej galerii postaci pojawili się między innymi Dalajlama, Maria Skłodowska-Curie, Józef Piłsudski, gen Sikorski, Neil Armstrong, Kleopatra, królowa Jadwiga, Maria Konopnicka, Audrey Hepburn, Jan Paweł II, Frida, Sisi, księżna Diana a nawet Doktor Plaga.

Witaj majowa jutrzenko!

Z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja klasy młodsze postanowiły wspólnie zaśpiewać radosną pieśń „ Witaj majowa jutrzenko!” Z powodów oczywistych nie mogliśmy zgromadzić się na sali gimnastycznej.
Każda klasa zaśpiewała w swojej sali, ale mimo to mieliśmy poczucie, że jesteśmy razem i tworzymy wspólnotę.
Wszystkim życzymy udanej majówki :)

boginki i bogowie greccy z klas 5

Ostatnio na zdalnych lekcjach języka polskiego piątoklasiści wspięli się na szczyt Olimpu. Przed kamerami pojawiły się urocze greckie boginie i niezłomni greccy bogowie, dzierżąc w rękach boskie atrybuty. Opowiadali o powiązaniach rodzinnych, ulubionych zajęciach, zdradzali nawet sekrety ze swojego burzliwego życia, jednym słowem - ożywiali mity.

Marzec u najmłodszych

Przez połowę marca uczyliśmy się w szkole, a pod koniec pozostaliśmy w domach i uczymy się zdalnie. Udało nam się uczcić Dzień Dziewczynek, Dzień świętego Patryka, wykonać rozmaite prace plastyczne i eksperymenty witające wiosnę. Wspaniałym przeżyciem było spotkanie z wolontariuszkami ze starszych klas, które przygotowały wielkanocne warsztaty on-line. Była to frajda spotkać starsze koleżanki, których nie widzieliśmy już od dawna.
Teraz tak, jak wiosny, wypatrujemy powrotu do szkoły...