Komunikaty

Pierwsze spotkania z rodzicami w roku szkolnym 2018/2019

Opublikowano w Komunikaty

Szanowni Państwo 

Zapraszamy na pierwsze spotkania z wychowawcami klas:

17.09 klasy 1A, 1B, 2A, 2B, 3B SP (w godzinach podanych przez wychowawców)

19.09 klasa 3A SP (godz. podana przez wychowawcę)

24.09 4-8 oraz III B gimnazjum (klasy 4-6 godz. 17:00, klasy 7-8 oraz III B gimnazjum godz. 17:30)

01.10 III A gimnazjum (godz. 17:15)

Wyniki XIV Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej

Opublikowano w Komunikaty

Jury w składzie:

- Marzena Nieczuja- Urbańska – przewodnicząca
- Małgorzata Jaśkiewicz – członkini
- Waldemar Sawicki – członek

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Klasy 0-3 SP, 24.04.2018
w Kategorii Recytacji :
1 miejsce: Anastazji Łapińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Gdańsku
2 miejsce: Annie Pile ze Szkoły Podstawowej nr 89 w Gdańsku
3 miejsce: Gabrieli Żeleźniak z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku oraz Karolinie Połom ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdańsku

Wyróżnienia:
Filipowi Treyderowskiemu z II Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku, Patrykowi Koperskiemu ze Szkoły Podstawowej "Niedźwiednik", Katarzynie Białek ze Szkoły Podstawowej nr 89 w Gdańsku, Ignacemu Opawskiemu ze szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku oraz Zuzannie Małys z I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku .

W Turnieju Poezji Śpiewanej:
1 miejsce: Kazimierzowi Duklasowi z II Społecznej Szkoły Podstawowej STO
2 miejsce : Bartoszowi Kaliszewskiemu ze Szkoły Podstawowej CET
3 miejsce: Marcie Harbelioglu z II Społecznej Szkoły Podstawowej STO
Wyróżnienia: Poli Rybkowskiej z I Społecznej Szkoły Podstawowej STO

Klasy 4-6 SP, 25.04.2018
w Kategorii Recytacji :
1 miejsce: Zuzannie Izydorek z II Społecznej Szkoły Podstawowej STO
2 miejsce: Ignacemu Białasowi z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
3 miejsce: ex aequo Mateuszowi Kruszczyńskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 92 i Aleksandrze Stryjewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 35.
Wyróżnienia otrzymują :
Mateusz Modrzejewski-Szeląg (SP 19), Dominika Oleszczuk Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia, Jan Wolski z II Społecznej SP STO, Paweł Kowalczyk (SP CET), Maja Mierzejewska (III SSP STO, Kuba Wieczorkowski (SP 8)

W Turnieju Poezji Śpiewanej nagrody otrzymują:
1 miejsce: Alicja Gęba (III Społeczna SP)
2 miejsce : Antonina Dudek i Amelia Grygier z II Społecznej Szkoły Podstawowej STO
3 miejsce: Natalia Ulasińska z I Społecznej Szkoły Podstawowej STO
Wyróżnienie: Martyna Bąkowska (PSA Puls) Zuzanna Ankiersztejn (CET), Kajetan Macalak (SP 19)

Klasy 7 i gimnazja, 26.04.2018
w Kategorii Recytacji nagrody otrzymują :

1 miejsce : Zofia Kasprzyk, II Społeczne Gimnazjum STO
2 miejsce : nie przyznano
3 miejsce : Adam Pacek I Społeczne Gimnazjum STO i Wiktoria Krzemińska, Gimnazjum nr 7

Wyróżnienie otrzymuje Adam Siemiątkowski, ZKPiG nr 13

W Turnieju Poezji Śpiewanej nagrody otrzymują:
1 miejsce : Helena Król, II Społeczne Gimnazjum STO
2 miejsce : Zuzanna Tynda, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia
3 miejsce: Zofia Sójka, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia i Karolina Serkowska, Szkoła Podstawowa nr 89
Wyróżnienie: Łukasz Szerszeń, Gimnazjum nr 7
i Łucja Skibicka, Pomorskie Studio Artystyczne Puls

Wszystkich wymienionych wyżej uczestników zapraszamy w charakterze wykonawców na uroczysty Koncert Laureatów, który odbędzie się 28 maja 2018 o godz. 10.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.
O szczegółach związanych z Koncertem Laureatów i Konkursem w Sopocie poinformujemy Państwa drogą mailową.

Do Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej w dniu 21 maja w Sopocie zostali zakwalifikowani:
W kategorii RECYTACJA:
Anastazja Łapińska j ze Szkoły Podstawowej 82 w Gdańsku
Anna Pile ze Szkoły Podstawowej 89 w Gdańsku
Zuzanna Izydorek z II Społecznej Szkoły Podstawowej STO
Ignacy Białas z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
Zofia Kasprzyk
W kategorii POEZJI ŚPIEWANEJ:
Helena Król
Zuzanna Tynda
Zofia Sójka

WERDYKT MORE THAN WORDS 2018

Opublikowano w Komunikaty

Dnia 20 kwietnia 2018 roku Jury w składzie:
Joanna Knitter, Angelika Kitowska, Jakub Zaleski,
postanowiło przyznać Uczestnikom następujące miejsca i wyróżnienia:

SZKOŁA PODSTAWOWA POEZJA
1 MIEJSCE - nie przyznano
2 MIEJSCE - Helena Markiewicz
3 MIEJSCE - Dorota Kasiłowska
WYRÓŻNIENIE - Dominika Miśków, Natalia Rutkowska, Kamila Kawiecka, Ola Buczyk

SZKOŁA PODSTAWOWA PIOSENKA
Solistki
1 MIEJSCE - Aleksandra Borzyszkowska
2 MIEJSCE - Alicja Gęba
3 MIEJSCE - Weronika Mocarska
WYRÓŻNIENIA - Marlena Mierzejewska, Jessica Grynder, Gabriela Adamczyk, Iga Beneda, Katarzyna Jończyk

Soliści
1 MIEJSCE - nie przyznano
2 MIEJSCE - Hubert Kunikowski
3 MIEJSCE - Igor kąkel
WYRÓŻNIENIE - Nikodem Rospondek

Zespoły wokalne
1 MIEJSCE - nie przyznano
2 MIEJSCE - nie przyznano
3 MIEJSCA - Julia Bieszke, Martyna Bartosiak, Lena Klimczyk
WYRÓŻNIENIA - Wilhelm Węglicki, Jan Przybylski, Julia Andruszkiewicz, Maja Jakubik

KLASY SIÓDME POEZJA
1 MIEJSCE - nie przyznano
2 MIEJSCE - nie przyznano
3 MIEJSCA - Patrycja Radosz, Antonina Kas
WYRÓŻNIENIE – duet recytatorski Maria Porębska i Marta Orłowska

KLASY SIÓDME PIOSENKA
Solistki
1 MIEJSCA - Maja Grabarczyk, Adrianna Kordowska
2 MIEJSCA - Lilia Hurless, Julia Mazur
3 MIEJSCE - Iga Gronowska
WYRÓŻNIENIE - Maja Lechowska

Zespoły wokalne
1 MIEJSCE - zespół Chabrowe Panny (Weronika Stalińska, Bianka Browczuk, Oliwia Widzicka)
2 MIEJSCE - nie przyznano
3 MIEJSCE - nie przyznano
WYRÓŻNIENIA
Ada Luterek, Julia Nowak, Oskar Pyrzewski
Emilia Grzybowska, Anna Sysoyeva

Zespoły wokalno-instrumentalne
1 MIEJSCE - Zespół Soundwitches: Mateusz Krzemiński, Sawa Możdżer, Lena Stefaniuk, Marta Szymkowiak
2 MIEJSCE - nie przyznano
3 MIEJSCE - nie przyznano

GIMNAZJUM POEZJA
1 MIEJSCE - Julia Smuczyńska
2 MIEJSCE - Weronika Bławat
3 MIEJSCA - Julia Kasiłowska, Oliwia Piętka
WYRÓŻNIENIA - Alicja Lew-Kiedrowska

GIMNAZJUM PIOSENKA
Solistki
1 MIEJSCA - Monika Westphal, Martyna Krupińska
2 MIEJSCA - Julia Skwierawska, Agnieszka Butowska
3 MIEJSCA - Małgorzata Mocarska, Natalia Wośko, Wiktoria Giżelska, Zuzanna Zaborowska, Oliwia Skwierawska
WYRÓŻNIENIA - Aleksandra Perz, Mateusz Szycik

Zespoły wokalne
1 MIEJSCE - nie przyznano
2 MIEJSCA -
Zespół Love Sing (Katarzyna Brandt, Kinga Kiełpin, Zofia Navus-Wysocka, Oliwia Skwierawska, Martyna Wirkus, Julia Zaborowska, Zuzanna Zaborowska)
Zespół MM DUO (Małgorzata Mocarska, Magdalena Wójcik)
3 MIEJSCE - Zespół wokalny (Zofia Pastwa, Kinga Wajda, Patrycja Zych)

Zespoły instrumentalno-wokalne
1 MIEJSCE - Nie przyznano
2 MIEJSCE - Zespół Nameless(Partycja Kamińska, Tomasz Szcząchor)
3 MIEJSCE - Zespół Hours Of Silence (Karolina Gołąbek, Jakub Jagiełło, Gabriela Mandziara, Mateusz Raczkowski, Wojciech Romanowski)

IV Wojewódzki Konkurs Sfilmuj Poezję

Opublikowano w Komunikaty

Zapraszamy do udziału w IV Wojewódzkim Konkursie "Sfilmuj poezję"
Przedmiotem konkursu jest realizacja 1-4 minutowego filmu/klipu, który będzie ilustracją i/lub interpretacją dowolnie wybranego wiersza.
Na prace czekamy do 14 maja 2018 r.


Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkół Podstawowych, klasy 4-6 oraz uczniów klas 7 i Gimnazjów.

Organizatorem jest II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku, ul. Kartuska 245; www.sto2.com.pl

W załączniku przesyłam regulamin i kartę zgłoszenia.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do udziału.

Emilia Senczyszyn - koordynatorka

tel. 508166364

XIV REJONOWY KONKURS RECYTATORKI I POEZJI ŚPIEWANEJ

Opublikowano w Komunikaty

Lubię Poezję!

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w XIV REJONOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM I POEZJI ŚPIEWANEJ "Lubię poezję!"

Organizator: II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO w Gdańsku
Nasz Konkurs jest jednocześnie etapem rejonowym (Gdańsk) XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

Szczegółowy regulamin konkursu do pobrania.

TERMINY: I etap (szkolny) - po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych należy przesłać zgłoszenie uczniów
do konkursu w nieprzekraczalnym terminie
17 kwietnia 2018 r. tylko za pomocą  e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Etap rejonowy – odbędzie się w dniach: 24-26 kwietnia 2018 r.,

w siedzibie naszej szkoły – Gdańsk, ul. Kartuska 245

24 kwietnia (wtorek), godz. 10.00 – szkoła podstawowa (klasy 0 - III)

25 kwietnia (środa), godz. 10.00 – szkoła podstawowa (klasy IV –VI)

26 kwietnia (czwartek), godz. 10.00 – klasy VII i gimnazja

Koordynatorki  konkursu: Anna Warzecha, Wacława Stoppa, Emilia Senczyszyn

tel. 058 302-68-74, tel. 508 166 364

Dla wielbicieli matematyki

Opublikowano w Komunikaty

Szanowni Państwo


chciałbym serdecznie zaprosić uzdolnionych gimnazjalistów, którzy chcą dodatkowo rozwijać się w kierunku rozwiązywania niekonwencjonalnych zadań olimpijskich, poznawać ciekawe twierdzenia i tożsamości matematyczne od 15 listopada 2017r. w każdą środę w godzinach 15.30 - 17.00 do sali 311 (III piętro) w XX LO w Gdańsku. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do uczniów klas drugich, niemniej trzecioklasiści też będą mile widziani.
Szymon Dobecki – nauczyciel matematyki

Pieśnie Patriotyczne i Parada Niepodległości

Opublikowano w Komunikaty

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbędą się dwa koncerty patriotyczne będące próbą generalną do wieczornego wystąpienia.
godz 10.00-koncert dla najmłodszych
godz 11.30-koncert dla klas IV-VI

Wieczorny koncert pieśni patriotycznych odbędzie się na Długim Targu przy Neptunie. Początek koncertu-godz 17.00. Zbiórka o godz 16.15-16.30. Na miejscu pobieramy śpiewniki i akcesoria patriotyczne.

Parada Niepodległości-sobota 11 listopada. Spotykamy się o godz 9.45 przy Baszcie Łabędź.

FILMY: O NAS

  •  
  •  

GALERIE

FILMY: WYDARZENIA

  •  
  •