Sfilmuj poezję

IV Wojewódzki Konkurs „Sfilmuj poezję” 2018

Opublikowano w Sfilmuj poezję

Dziękujemy wszystkim tegorocznym uczestnikom konkursu i ich opiekunom. Przy tytułach nagrodzonych filmów linki do tychże – zachęcamy do obejrzenia.
Jury IV Wojewódzkiego Konkursu „Sfilmuj poezję” 2018 nagrodziło następujące filmy:


Kategoria I, klasy IV-VI SP
I miejsce film „Kurczę blade”; autor: Piotr Walewski; https://youtu.be/aNtVezVoGzc
II miejsce film „Kwiecień tych co bez troski”; autorki Alicja Gęba, Karolina Małgorzewicz; https://drive.google.com/open?id=1iVdUV8ra6-F7mvCszLFVW8cWVCrhOzYP
III miejsce film „Ostatnia podróż”; autorki Julia Gauden, Jagoda Majocha; https://drive.google.com/open?id=1Ae-F87awcGQ4LrBnIsGW64uBmAkpWjdv

Kategoria II, klasy 7. i Gimnazjum
I miejsce film „Kroplami życia czas odmierzam”; autorki: Maja Nakonieczna, Barbara Szafraniec, Ola Dubowicz; https://drive.google.com/open?id=1DjVcinuN62XcaKbfmcm9E-ihzyPVjK9M
II miejsce film „Spójrzmy prawdzie w oczy”; autorka Marta Sputo; https://drive.google.com/open?id=1MgjQyOQxsLhtQwalyQ4_iM5zzlvaPfmU
III miejsce film „Wieczność”; autorka Marianna Piasecka; https://drive.google.com/file/d/1rRv4t3nMFXNjZXEi0P7GnhxN7neKLNbO/view

Jury:
Katarzyna Warzecha - reżyserka krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych; przez lata współpracowała z Gdańsk DocFilm Festival jako selekcjonerka; obecnie pracuje przy filmach fabularnych jako asystentka reżysera (m.in. z Marcinem Wroną, Filipem Bajonem, Maciejem Pieprzycą)
Dawid Nickel - absolwent kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej; wieloletni asystent reżyserki Małgorzaty Szumowskiej

Wyniki II Wojewódzkiego Konkursu „Sfilmuj poezję”

Opublikowano w Sfilmuj poezję

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie, za dostarczone nam emocje i za to, że czytacie poezję… (może) :)

Osoby nagrodzone i wyróżnione zapraszamy na Koncert Laureatów „Lubię poezję!”, który odbędzie się 30 maja w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, o godz. 10.00. W trakcie Koncertu wręczymy Wam pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Jury tegorocznego Konkursu nagrodziło następujące filmy oraz ich twórców:

W kategorii Szkół Podstawowych

Miejsce I „ Lis i Jaskółka”; autorki: Amelia Marcinek, Marta Sputo, II Społeczna Szkoła Podstawowa STO

Miejsce II „Ach gdyby, gdyby”; autorzy: Julia Linda, Mieszko Raczyński II Społeczna Szkoła Podstawowa STO

Miejsce III „ Jajko”; autorzy: Aleksander Wójcik, Julia Poćwiardowska, Cyprian Skrzypiński Szkoła Podstawowa przy Parafii św. Kazimierza

Wyróżnienia:

„Śmierć w kręgu rodziny”; autorzy: Katarzyna Krot, Amelia Glapiak, Alicja Ludwichowska , Szkoła Podstawowa przy Parafii św. Kazimierza

oraz

„List do ludożerców”; autorka: Michela Makowska; Szkoła Podstawowa w Pręgowie 

W kategorii Gimnazjów

Miejsce I „Adam Asnyk, Sonet XI”; autor: Konrad Krzyżanowski; III Społeczne Gimnazjum STO

Miejsce II „Ścięcie”; autorki: Milena Frączek, Małgorzata Moraczewska, Monika Zielenkiewicz; II PGZSS STO

Miejsce III „Pewność niepewności”; autorki: Alicja Zawadzka, Wiktoria Windborska, Michalina Nieścioruk; II Społeczne Gimnazjum w Gdańsku

Wyróżnienie „Chmury”; autorzy: Szymon Brzozowski, Stanisław Pawłowski; Gimnazjum nr 16 w Gdańsku

II Edycja Sfilmuj Poezję

Opublikowano w Sfilmuj poezję

Zapraszamy do udziału w II Wojewódzkim Konkursie "Sfilmuj poezję"
Przedmiotem konkursu jest realizacja 1-4 minutowego filmu/klipu, który będzie ilustracją i/lub interpretacją dowolnie wybranego wiersza.
Szczegóły w regulaminie :), do pobrania również formularz zgłoszeniowy
Na prace czekamy do 25 kwietnia 2016 r.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkół Podstawowych (klasy 4-6) oraz Gimnazjów.
Koordynacja projektu: Emilia Senczyszyn; tel. 508 166 364

FILMY: O NAS

  •  
  •  

GALERIE

FILMY: WYDARZENIA

  •  
  •