Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

logoPiesni_patronat.png

Od 2012 roku, z inicjatywy dyrektora Marka Grąziewicza, szkoła STO 2 organizuje „Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych" na przedprożu Dworu Artusa w przeddzień Święta Niepodległości.
Pieśni wykonuje kilkudziesięcioosobowy chór złożony z naszych uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli, z udziałem zebranych Gdańszczan. Pieśni, od Bogurodzicy po Mury, pochodzą z różnych okresów dziejów naszego kraju.

Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

Opublikowano w Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w 2014 roku było wspaniałym wydarzeniem. Dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem śpiewali z nami i pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu koncertu. Wyszło bardzo dobrze, co słychać na najnowszym filmie

 

 

Ścieżkę dźwiękową można było zrealizować w niemal studyjnej jakości. Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć. Więcej zdjęć i nagrania każdej z 8 pieśni będzie można wkrótce obejrzeć na szkolnym Facebooku.

Could not load widget with the id 93.

 

Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych - FILM

Opublikowano w Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

Film z tegorocznego WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH.

10 listopada 2013 roku, nasz ponad 50-osobowy chór, dyrygowany przez Wacławę Stoppa, zaśpiewał 17 pieśni. Śpiewało razem z nami blisko 2000 ludzi. Było wspaniale! Wsparcia finansowego udzielił nam Urząd Miejski w Gdańsku. Patronat medialny nad koncertem objęło Radio Gdańsk. Dołącz do nas w przyszłym roku!

 

Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

Opublikowano w Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

Święto Niepodległości

 

RGlogo-poziom-patronat.png

Zapraszamy do wspólnego Śpiewania Pieśni Patriotycznych 10 listopada g. 17:00 przed Dworem Artusa.

Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych będzie prowadzone przez chór młodzieży szkoły STO 2, wraz z rodzicami, nauczycielami z udziałem mieszkańców Gdańska. Teksty piosenek będą wyświetlane na ekranach. Dołączcie do nas, zaproście rodziny i znajomych!

zaproszenie_plakat.jpg

 

Przy okazji przypomnijmy zeszłoroczne obchody święta niepodległości:

 

Nasz wspaniały Tydzień Patriotyczny


W różnorodne działania i zadania zaangażowana była cała szkoła.
Gimnazjaliści wraz z nauczycielami , a nawet rodzicami przygotowywali pod wodzą pani Wacławy Stoppy program wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Próby odbywały się przez kilka tygodni. Aranżacje oraz nagrania podkładów muzycznych przygotowali pani Wacława Stoppa i pan Kuba Zaleski. W przeddzień imprezy byliśmy w Radiu Gdańsk, a w wigilię Dnia Niepodległości o godz. 17 śpiewaliśmy razem z gdańszczanami na ulicy Długiej.
W poszczególne dni gimnazjaliści prezentowali swoim kolegom i uczniom szkoły podstawowej sylwetki najważniejszych postaci , które przyczyniły się dla odzyskania niepodległości. W czwartek Kasia z III gimnazjum i koleżanki z klasy I przygotowały grę terenową związaną z historią Polski.
Wielką atrakcją był Konkurs Kulinarny ukazujący tradycyjną kuchnię polską, zakończony degustacją potraw – tradycyjną polską biesiadą.
Finałem Tygodnia Patriotycznego był udział naszych uczniów, nauczycieli i rodziców w Paradzie Niepodległości.
Organizatorkami Tygodnia Patriotycznego były : Olga Włodarczyk, Wacława Stoppa i Anna Warzecha – wychowawczynie gimnazjum. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas i towarzyszyli nam w obchodach Dnia Niepodległości.

 Could not load widget with the id 32.

FILMY: O NAS

  •  
  •  

GALERIE

FILMY: WYDARZENIA

  •   
  •  
  •  
  •  
  •