Święto Niepodległości

Święto Niepodległości 2012/2013

Opublikowano w Święto Niepodległości

Tydzień Patriotyczny


W różnorodne działania i zadania zaangażowana była cała szkoła.
Gimnazjaliści wraz z nauczycielami , a nawet rodzicami przygotowywali pod wodzą pani Wacławy Stoppy program wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Próby odbywały się przez kilka tygodni. Aranżacje oraz nagrania podkładów muzycznych przygotowali pani Wacława Stoppa i pan Kuba Zaleski. W przeddzień imprezy byliśmy w Radiu Gdańsk, a w wigilię Dnia Niepodległości o godz. 17 śpiewaliśmy razem z gdańszczanami na ulicy Długiej.
W poszczególne dni gimnazjaliści prezentowali swoim kolegom i uczniom szkoły podstawowej sylwetki najważniejszych postaci , które przyczyniły się dla odzyskania niepodległości. W czwartek Kasia z III gimnazjum i koleżanki z klasy I przygotowały grę terenową związaną z historią Polski.
Wielką atrakcją był Konkurs Kulinarny ukazujący tradycyjną kuchnię polską, zakończony degustacją potraw – tradycyjną polską biesiadą.
Finałem Tygodnia Patriotycznego był udział naszych uczniów, nauczycieli i rodziców w Paradzie Niepodległości.
Organizatorkami Tygodnia Patriotycznego były : Olga Włodarczyk, Wacława Stoppa i Anna Warzecha – wychowawczynie gimnazjum. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas i towarzyszyli nam w obchodach Dnia Niepodległości.

 Could not load widget with the id 32.

 

 

FILMY: O NAS

  •  
  •  

GALERIE

FILMY: WYDARZENIA

  •  
  •  
  •